W tym miejscu dostępnę są informacje na temat działalności placówek medycznych na terenie gminy Łapsze Niżne, powiatu nowotarskiego i województwa małopolskiego. Prosimy często odwiedzać tę stronę, gdyż informacje często zmieniają się z dnia na dzień!

Ośrodki zdrowia w Łapszach Niżnych i we Frydmanie 

Oba są dostępne dla pacjentów, prosimy jednak, aby każdą wizytę umawiać telefonicznie. Wiele spraw można załatwić w ramach teleporady. Jeśli wizyta w przychodni będzie konieczna, można ustalić termin w taki sposób, aby nie narażać siebie i innych na ryzyko zarażenia (przenosi się drogą kropelkową!)

Zgodnie z zaleceniami konsultantów krajowych w dziedzinie pediatrii, medycyny rodzinnej oraz epidemiologii zawieszone są wszystkie wizyty profilaktyczne w przychodniach podstawowej opieki zdrowotnej (POZ), w tym szczepień ochronnych. W związku z tym odroczony zostaje także bilans dzieci zdrowych.

Prosimy o zrozumienie - ograniczenia te wynikają z konieczności stosowania się do nowych przepisów.

W poczekalni może znajdować się tylko 1 osoba, dlatego drzwi będą zamknięte, a pacjenci wpuszczani pojedynczo. 

Laboratorium ul. Orkana w Nowym Targu
Jak informuje na swojej stronie  laboratorium wprowadza następujące zasady pracy: 

  1. W pomieszczeniu Poczekalni nie może przebywać jednocześnie więcej niż 2 osoby 
  2. Wszystkie osoby powinny zachować odstęp min. 1-1,5 metra między sobą 
  3. Zmiany godzin otwarcia: poniedziałek – piątek: 700 - 16 00 (pobieranie i przyjmowanie materiału do 1200) sobota NIECZYNNE 
  4. Z powodu trwających trudności zaopatrzeniowych Laboratorium nie pobiera materiału do: badań antygenu wirusa grypy typu A i B oraz badań mykologicznych 

W związku z pandemią koronawirusa informujemy, że Laboratorium przyjmuje pacjentów tylko na badania pilne oraz ze skierowaniem od lekarza.  
Szpital im. Jana Pawła II w Nowym Targu
Jak informuje na swojej stronie  nadal całkowicie wstrzymane są wszystkie przyjęcia planowe oraz wstrzymanie funkcjonowania poradni. Dostępne są teleporadyw następujących poradniach:

Kardiologiczna (tel. 690536723 od poniedziałku do piątku od 10:00-14:00), 

Neurologiczna (tel. 182633260 od poniedziałku do piątku od 10:00-13:00), 

Medycyny Paliatywnej (tel. 182633661 od poniedziałku do piątku od 10-14:00)

Diabetologiczna (182633710 od poniedziałku do piątku od 10-13) 

Narodowy Fundusz Zdrowia
Jak informuje na swojej stronie NFZ ogranicza zakres usług osobistych w oddziale i delegaturach od 13.03.2020. W trosce o bezpieczeństwo Małopolan – aby ograniczyć rozprzestrzenianie się wywoływanej przez koronawirusa choroby COVID-19 – ograniczamy osobisty kontakt z placówkami małopolskiego oddziału NFZ do minimum.